loading

پرس وکیوم چوب

پرس وکیوم چوب چیست

دستگاه پرس وکیوم چوب در بازار ایران با نام هایی چون پرس وکیوم ممبران ، پرس وکیوم PVC پرس وکیوم MDF  پرس وکیوم هایگلاس ، دستگاه روکش ام دی اف ، دستگاه روکش پی وی سی و …. خوانده می شود

این دستگاه جزو محصولاتی است که با کمک گرفتن از فشار خلا اقدام به پرس کردن روکش های پی وی سی ، هایگلاس ، روکش های طبیعی نظیر روکش گردو ، روکش راش ، روکش ملچ و …. بر روی ام دی اف ، نیوپان ، جسم های سخت مانند ورق های فلزی ، و …. می کند

پرس وکیوم ممبران چیست

پرس وکیوم ممبران نوعی از دستگاه پرس وکیوم می باشد که قبل از ورد دستگاه های پرس وکیوم فعلی در بازار حضور فعال داشتند . این دستگاه ها وارداتی بوده اند و با قیمت هایی بالا حدودا 600-700 ملیون تومان در حدود سال های 78 وارد بازار ایران شده اند . این دستگاه ها بدلیل قیمت بالایی که داشتند هرکسی قادر به خرید آن ها نبوده است و فقط در حدود 10 عدد از این دستگاه ها در سرتا سر ایران موجود است که همچنان در حال کار کردن می باشند .

تاریخچه ی دستگاه پرس وکیوم در ایران

با فاکتور گرفتن از تاریخچه ی کشف وکیوم خلا ( وکیوم ) که به سال 375  بر میگردد استفاده از دستگاه های وکیوم در ایران باز می گردد به حدود سال های 1380 به بعد که این سری از محصولات به صورت وارداتی بعد از دستگاه های وکیوم ممبران وارد ایران شدند .

بعد از وارد شدن ام دی اف به عنوان چوب مصنوعی جهت استفاده در مصارف نجاری در جهان و ایران بیشتر افراد مشغول در این صنف برای اینکه بتوانند به ام دی اف رنگ واقعی بودن بدهند به دنبال راهی برای زیبا تر کردن تولیدات خود بودند . در این میان عده ای با مدد گرفتن از دستگاه های پرس تخت شروع به پرس کردن روکش های طبیعی بر روی ام دی اف خام می کردند و عده ای با رنگ کاری به این زیبایی دلخواه می رسیدند .

تصا ماشین - پرس وکیوم آسانسوری

تصا ماشین – پرس وکیوم آسانسوری

اما مشکلی که همواره در این میان بود دستگاه پرس تخت فقط قسمت های تخت ام دی اف را روکش میکرد و رنگ کاری نیز علاوه بر مشکلاتی که داشت همیشه انچیزی که تولید کننده می خواست در نمی آمد.

این روند ادامه داشت تا دستگاه های پرس ممبران وارد ایران شدند . این دستگاه ها آن قدر گران بودند که به معنی واقعی کلمه کسبه ی خرده پا از پس هزینه ی خدمات دادن این دستگاه ها نیز بر نمی آمدند . فلذا پس از چندی در پی مرتفع کردن نیاز بازار دستگاه های پرس وکیوم ابتدا به صورت وارداتی وارد ایران شدند.